Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Jinak ať tady jenom tak neplácám, Hongkong z Prahy v Premium economy s Cathay (přes Londýn) za 18,500 Kč. Spousta termínů od dubna do listopadu s výjimkou července a první poloviny srpna. I na leden 2024. 

3 Citovat

CAI-DOH-BKK v Fku bylo úplně na pohodu. Do CAI se dlouhodobě dá dostat za 6 v akci a 8 bez akce. Já to tuším bral s BA kvůli statusu za 10k a to jsem ještě prokaučoval, protože tam jednu chvíli nabízeli za 12-16k premium economy, kterou pak nakonec zrušili - vůbec netuším, jestli bych dostal up nebo downgrade teda.

Nocoval jsem v Káhiře dvakrát. Poprvé bez problémů v centru s výletem do Gizy, podruhé u letiště s bazénem, ale vzhledem k únoru jsem trávil čas na počítači.

I s dodatečnými náklady to byl jeden z nejlepších dealů, kterých si fakt cením.

3 Citovat

Teď zjišťuji, že pro transit do 48h není v Egyptě nutné vízum. Tak třeba se to bude hodit, pokud Latam podrží :)

2 Citovat

Saudia z Egypta do Soulu za bratru dobrých 12k v dubnu a květnu... co myslíte, budou svolní v rámci své benevolentní policy při nějakých změnách to přehodit ochotně na EK nebo QR jako u economy?

1 Citovat

To ti nikdo neřekne. A nikde není psáno, že nějaké změny budou. Už je březen.

Jinak tu někdo psal, že mu C bez řečí přehodili. Ale co bylo včera nemusí být zítra :-)

 

1 Citovat

Když už jsme u té Saudie. Mám VIE- BKK a zpět z MNL. Jak to vypadá, když bych si přikoupil C jen na třeba MNL-JED, nebo JED-BKK a pak přišla změna a já chtěl přehodit na nějakou jinou společnost. Zůstalo by mi to C řekněme MNL-DXB, nebo ne. S tím asi nikdo zde zkušenost nemá? Ale nikdy nevíš, třeba tu někdo takový bude.  Přemýšlím, že bych to přikoupil. Nabízejí ted MNL-JED za 285 eček min příhoz, což se mi za téměř 11,5 hod zdá jako fajn cena. Ale nechci to zkoušet, pokud by to nakonec nějak bránilo změnit při změně u Saudie aerolinku :-)

Pravda nevím, jak to u nich funguje. Jestli to vybírají těsně před letem, jak je běžné, nebo kdy.

 

0 Citovat

To je přesně otázka priorit. Pro mě je třeba 10 Kč/min letu zbytečný výdaj navíc, zvlášť, když je to bez alkoholu. Pro někoho to tu hodnotu naopak má. Jinak obecně si myslím, že při přehození na jinou aerolinku o ten business přijdeš, protože to není plnohodnotný business, ale jen servis na palubě. 

0 Citovat

Souhlasím s floodland. Nebo můžeš ten let upgradovat až potom co ho změní. Mě  OS nabízeli business za 1k EUR 

0 Citovat

OLMC1 napsal(a):

[citace="matt "]

Tak po rokoch covidu som opäť využil “error fare” a kúpil CAI-DOH-GRU a spat s katarcami za 1150€. Letenky vystavené cez Latam, operované s Qatar B787 a B777 ( qsuites ). Už to chcelo po dlhom čase takýmto spôsobom “vyvetrať hlavu”, tak sa docela teším…ešte vymyslieť nejaký priskok do CAI a bude hotovo :)

@ Matt: Máš tú rezerváciu stále platnú? Mne zrušili leg CAI-DOH-CAI s tým, že Qatar na tejto trase nepredáva fare business ale len first - doplatok útlych 1000 €. Tak som to celé odpískal a nechal vystornovať.

[/citace]

Stale mi to drzi a myslim ze to tak uz aj zostane. Do CAI som kupil "priskok" s Turkish cez IST za 312€ ( tam aj spat ), ubytovanie pri letisku v Golden Park Hotel za 70€. Myslim ze v pohode. Na hoteli premyslim ci tam den len tak oddychnem alebo pojdem pozriet pyramidy...tam som este nebol. 

0 Citovat

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

1 Citovat

stejne je o u Tapu uz celkem dlouho ne? ale nezkousel jsem:)

0 Citovat

U lufthansy ne, ale u csa jsem to kdysi zkousel (spis z legrace).

Alemu ethiopian to funguje skvele :) navic to u nich moc lidi nepouziva, takze stacilo dat nejnizsi bid a bylo vyhrano :)

Pouziva to hodne aerolinek - ma to jednu nevyhodu - v dobe, kdy to approvnou uz neni moc na vyber v ramci seatingu :)

1 Citovat

Jak to funguje u Ethiopian? Nemůžu to v app najít. Dík

0 Citovat

Nemám ted u nich žádnou rezervaci, takže nevím, jak a kdy to bylo v appce (pokud vůbec).

Nicméně na webu to maj určitě, a to bud ve správě rezervace a nebo pro "přímější" vstup taky tohle https://www.ethiopianairlines.co...to-upgrade

0 Citovat

Jj, v app to není a na webu jsem to našel.

Ty ceny ale nic moc. Nevíš, jestli se to blíže k odletu snižuje?

Momentálně chtějí doplatek pro náš let 420,- eur na cestujícího.

0 Citovat

S blizicim se casem to dolu neslo.

Cena byla podle vzdalenosti - segment Zanzibar - Addis byl za hubicku, segment z Addisu do Vidne pak byl za cca 400. +/i.

Z ADD do Dubaje pak taky.

A oproti infu, co maj na webovkach,  to approvujou opravdu dost pozde - nam to approvli treba dve hodiny pred odletem :)

0 Citovat

Bohužel, za hubičku tam nic není. VIE / ADD, ani ADD / SEZ

0 Citovat

Osobne myslim ze prave tieto segmenty "za hubicku" len tak lahko nebudu...ale nikdy nehovor nikdy.

0 Citovat

Je to tak, tohle uz je dost “dlouhé”…

0 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

 

Jo, Austrian 2018 VIE - LAX to proslo za asi druhou nejnizsi castku pro dva. Dva dny pred odletem prislo, ze mi to schvalili a tusim, ze jsem si mohl i vybrat sedacky.

2 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Ahoj. V apce Lufthansy a Austrian jsem nově objevil možnost nabídnout cenu, jakou jsem schopen za upgrade do business zaplatit. Je to odstupňováno a předefinováno (např. u segmentu, kde lze dokoupit hned za 200eur, lze nabídnout např. za 70,90,120,150...). Prakticky to funguje tak, že zadáte částku, zadáte platební kartu a pokud vám to schválí, tak si to rovnou strhnou (tak daleko jsem se nedostal a let mám teď akorát na Mallorcu). Má s tím někdo zkušenost?

Austrian to má už dlhú dobu. Vo webovej rezervácii. Raz som využil takýto "upgrade" do premium economy za celkom OK cenu (nočný let Maurícius).

Podobne to majú aj Finnair. Tiež som využil upgrade na biznis, kde som dal minimálnu ponuku (500e) za jeden dlhý segment (SFO).

Qatar mi posielal ponuku dokonca mailom. Ale bola to dosť vysoká cena.

Raz som dostal ponuku mailom od Iberia (Chile). Dobrá cena na upgrade do biznisu, takže som zobral.

 

Áno, aj toto (tieto upgrade za peniaze, resp. "licitácia" ceny) sú niekedy dobré ponuky. Oplatí sa aspoň občas pozrieť do rezervácie, či náhodou nie je podobná ponuka.

 

 

0 Citovat

Upgrade z economy na premium economy jsem zkusil jen jednou na 3,5 hodinovém letu Latamu z Limy do Asunciónu v roce 2019. Za 25$ byla hned první nabídka schválena. Nějaké jiné upgrady na business na jiných letech za stovky $€£ mě zatím nezlákaly.

2 Citovat

Mě včera nabídku na dražbu upgradu do businessu poslal Aegean a ze srandy jsem zkusil nastavit na jeden ze segmentů nejnižší cenu a prošlo to. Upgrade za 60 EUR na 1h 55min letu (z economy lite). U segmentu PRG-ATH, který je o něco delší, byla minimální nabídka asi 80 EUR.

 

Jako zpestření cesty čas od času docela dobrý, hlavně salonek při několikahodinovém čekání v Athénách se hodí.

0 Citovat

  • LH
  • routing: PRG-MUC-MAD a zpet
  • cena: 3,2k za upgrade z Economy do Business per segment, per cestujici
  • nevyuzil jsem to, ale sdilim alespon cenu at mate srovnani

0 Citovat

KLM

Praha - Amsterdam

Napsali, že je plná ekonomická třída (zřejmě přebukováno), nabízeli 3 800 CZK za upgrade z Economy do Business pro 1 segment / cestující.

Nevyužito.

0